OCZYSZCZENIE ORGANIZMU

By Unknown - 19:33




Na twoim ciele wciąż pojawiają się pryszcze? Czujesz się ociężały? Masz problemy z trawieniem? Palisz? Pijesz? To może być powodem intoksykacji organizmu. Źródłem toksyn są również spaliny, niezdrowe odżywianie się itp. Od czasu do czasu warto więc zadbać o detoks. Powinniśmy oczyścić nasz organizm z wszelkich nieczystości. Tak naprawdę wystarczy zrobić jednodniową głodówkę, by poczuć się lepiej. Często jednak głodówka może być niebezpieczna dla zdrowia, w szczególności, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Z jednego dnia zróbmy więc tydzień i zadbajmy o oczyszczenie organizmu.

Detox najlepiej zacząć w weekend, najlepiej jak będzie trwał od 7 do 14 dni. Wtedy poczujesz się o wiele lepiej! 


POKARMY KTÓRE UŁATWIĄ USUNĄĆ SZKODLIWE TOKSYNY Z ORGANIZMU

1.Arbuz. Ma w sobie dużo wody, działa moczopędnie dzięki czemu wspomaga odtruwanie, zawiera witaminę A, C oraz sole mineralne. Można arbuza jeść w kawałku lub zmiksować na koktajl.

2.Siemię lniane. Niezbędne podczas detoksu, pełne kwasów Omega-3, błonnika i lignanów działających jak szczotki wymiatające z organizmu wszystko to, czego chcemy się jak najszybciej pozbyć.  Pamiętaj aby siemię mielić zawsze bezpośrednio przed spożyciem (np. w młynku do kawy). Nie kupuj zmielonego, odtłuszczonego siemienia, ponieważ nie będzie ono miało tej mocy oczyszczającej co świeżo mielone.

3.Zielona herbata. Niestety zawiera nieco kofeiny, lecz w odróżnieniu od takiej na przykład kawy ma potężny antyoksydant EECG, który ochroni przeciążoną podczas detoksu wątrobę. Posiada też działanie antycholesterolowe i antynowotworowe. (mój codzienny must have)

4.Buraki czerwone. Gwiazda każdego detoksu, pełna potasu, błonnika i antyoksydantów. Ma działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i oczyszczające na ludzki organizm. W sokach wyciskanych burak świetnie komponuje się z jabłkiem, cytryną i imbirem, dzięki tym dodatkom buraki tracą swój nieco ziemisty posmak.
5.Kalafior. Niech jego bladość was nie zmyli. Jest równie cenny jak inne warzywa krzyżowe i bogaty w glukozynolany, błonnik i witaminę C. Bardzo smaczny także zblendowany, w formie puree.

6.Imbir. Silnie przeciwzapalny i oczyszczający. Najlepiej smakuje gdy uczynimy go jednym ze składników wyciskanego soku marchewkowo-jabłkowego.


7.Borówki. Duża zawartość silnych antyoksydantów (szczególnie antocyjanów) i witaminy C. Chronią przed wolnymi rodnikami, pomagają w produkcji glutationu, chronią przed chorobami serca, kataraktą, chorobą Alzheimera, alergiami, cukrzycą i różnymi rodzajami nowotworów.

MÓJ FAWORYT 
8.Awokado. Zdrowe tłuszcze, mnóstwo błonnika, minerałów i witamin.
9.Migdały. Bogate w witaminę piękności czyli wit. E, białko, błonnik i kwasy tłuszczowe a także magnez, wapń, żelazo i fosfor. Można chrupać na surowo lub zrobić mleko migdałowe do koktajli, a pulpę zjeść z dodatkiem np. borówek.

10.Jabłka. Pełne błonnika w obydwu postaciach: nierozpuszczalny i rozpuszczalny (pektyna), które chłoną toksyny jak gąbka i wymiata je poprzez układ trawienny.


11.Cytryna. Niezbędna na rozpoczęcie dnia (sok z połówki cytryny na szklankę letniej wody). Alkalizuje, pobudza ruchy perystaltyczne jelit, dostarcza witaminy C i bioflawonoidów (ma je głównie w skórce).
12.Czosnek. Bogaty w związki siarki, pomaga w produkcji glutationu, pomaga też wymiatać szkodliwe bakterie i drożdże z uwagi na silne działanie antybakteryjne.


JEDNA Z MOICH ULUBIONYCH RODZAJÓW SAŁAT 
13.Rukola. Drobne listki są ciemnozielone i pełne chlorofilu. Jest to warzywo z rodziny krzyżowych, do których należą m.in. kapusta, brokuł czy kalafior. Jak wszystkie krzyżowe zawiera sulforafan, molekułę o niezwykłym potencjale antynowotworowym. Luteina i zeaksantyna natomiast działają odmładzająco na skórę i chronią wzrok.

14.Owoc granatu. Bogaty w antocyjany, cenne antyoksydanty nadające ziarenkom śliczną rubinową barwę. Antocyjany chronią nasze DNA przed uszkodzeniami i stanami zapalnymi, przywracają wigor i działają odmładzająco.


 Podobało się? Zostaw komentarz, a poczuje się doceniona:) 
#niechciapkiłącząsięzesobą 

Werka 

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze